Decyzja o wprowadzeniu kolejnego lockdownu wraz z dniem 20 marca z pewnością uderzyła wiele przedsiębiorstw. W wyniku tego działania ucierpią również instytucje kulturalne z całej Polski. Dotyczy to również Częstochowy i m.in. muzeum Częstochowskiego. Właśnie dlatego, nim ostateczne obostrzenia weszły w życie, różne tego typu instytucje podjęły decyzję o tym, aby wyjść ze swoją ofertą po raz ostatni przed obostrzeniami, które wstępnie mają potrwać do 9 kwietnia.
Oferta Muzeum Częstochowskiego
Wśród instytucji, które zaprosiły klientów na ostatnie dni zwiedzania, znalazło się Muzeum Częstochowskie. To właśnie tu w ostatnich dniach przed lockdownem można było obejrzeć szczególnie ciekawą ekspozycję. Mowa tu była o Galerii Dobrej Sztuki, którą promowała m.in. Monika Świerczewska z Działu Edukacji i Wystaw. Podkreśliła ona, że w ramach wystawianych ekspozycji dostępna jest wyjątkowa „Podróż na Wschód-wielokulturowość”. Ta wyjątkowa wystawa została zrealizowana przez grupę artystyczną Atina.
Co na ostatni wieczór przed zamknięciem zaprosił teatr?
Teatr im. Adama Mickiewicza również wyszedł ze specjalną ofertą na 19 marca. Właśnie wtedy publiczność mogła zobaczyć wyjątkową sztukę w reżyserii Tomasza Mana. „Cudowna terapia” opowiadała historię małżeństwa, które w walce o swoją umierającą miłość skierują się do usług specjalisty. Warto przy tym pamiętać, że z racji zamknięcia teatru, należy się kontaktować w celu wymiany biletów z terminów, które zostały wycofane. Kontakt może mieć formę telefoniczną lub mailową.
Sztuka online
Choć większość instytucji kultury na czas lockdownu zawiesza swoją działalność, na nieco inne rozwiązanie zdecydowała się Filharmonia Częstochowska. Adam klocek, dyrektor placówki podkreślił, że instytucja nie zamyka swojej działalności, ale zamiast tego już wcześniej przygotowała wyjątkowy koncert, który przewidziany został właśnie na publikację w formie online. Choć część koncertów została przełożona, niektóre wyjątkowe wydarzenia będą transmitowane, więc warto zapoznać się z ofertą prezentowaną na stronie Filharmonii Częstochowskiej.
Teraz to tylko i wyłącznie kultura przez internet…czekam na ponowne otwarcie muzeów