Oczekiwane wyniki spotkania na stadionie Skry Częstochowa z Polonią Bytom

Podczas środowego zaległego spotkania 9. kolejki Betclic 2. ligi, odbywającego się 16 października, piłkarze Skry Częstochowa przegrali na własnym boisku z Polonią Bytom. Wynik meczu wyniósł 1:2 na korzyść gości.

Mecz rozpoczął się obiecująco dla drużyny gospodarzy, kiedy to w 16 minucie meczu Maksymilian Stangret umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Jednak Polonia Bytom potrafiła zniwelować straty jeszcze przed końcem pierwszej połowy. W doliczonym czasie sędzia podyktował rzut karny, który skutecznie wykorzystał Kamil Wojtyra. Więcej emocji niesie druga połowa – Daniel Ściślak strzelił decydującą bramkę dla Polonii w 66 minucie meczu, zapewniając swojej drużynie cenne trzy punkty.

Polonia Bytom dzięki zwycięstwu utrwaliła swoją pozycję lidera 2. Ligi, natomiast Skra Częstochowa nadal pozostaje na końcu stawki. Zaledwie pięć punktów na koncie powoduje, że zajmuje ona 18. i ostatnie miejsce w rozgrywkach.

Należy przypomnieć, iż mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Polonii Bytom, z bramkami zdobytymi przez Maksymiliana Stangreta (16 minut), Kamila Wojtyrę (45+2 minuty – karny) oraz Daniela Ściślaka (66 minuty).