Triumf Medalików nad GKS Katowice – szczegółowa relacja z 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy

W ramach trzeciej serii spotkań PKO BP Ekstraklasy, Medaliki triumfowały nad GKS Katowice na ich terenie, kończąc mecz wynikiem 1:0. Decydująca o wyniku bramka padła z głowy Jeana Carlosa. Dla naszej drużyny była to druga wygrana w obecnym sezonie.

Pierwsza faza spotkania charakteryzowała się ofensywą ze strony gospodarzy. W 6 minucie Aleksander Komor pierwszy raz przetestował skuteczność bramkarza Trelowskiego. Raków nie pozostał jednak dłużny i próbował odpowiedzieć atakiem. Vladyslav Kochergin podjął decyzję o silnym uderzeniu piłki z dystansu, które niestety przeleciało ponad bramką. Początkowe minuty gry to ciągłe zagrożenia ze strony GKS-u. Sytuacja zmieniła się w 29 minucie, gdy Jean Carlos wykorzystał dośrodkowanie Frana Tudora i głową pokonał Dawida Kudłę. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Trelowski efektownie obronił strzał Komora.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli z determinacją, co zaowocowało strzałem Błęda tuż obok bramki w 49 minucie. Nieco później Crnac próbował zaskoczyć Kudłę, jednak jego próba została skutecznie obroniona przez gospodarzy. Następnie GKS Katowice podjęło kolejną ofensywę. W 57 minucie Trelowski wykazał się kolejną świetną interwencją, blokując Lukasa Klemenza. Adriano Amorim miał szansę na zdobycie bramki w ostatnim kwadransie spotkania, ale jego uderzenie skierowane było w boczną siatkę. Erick Otieno miał szansę zwiększyć przewagę Medalików na minutach przed końcem regulaminowego czasu gry. Gospodarze desperacko poszukiwali możliwości wyrównania wyniku w doliczonym czasie gry, jednak bezskutecznie, a mecz zakończył się naszym zwycięstwem.