Zagłębie Sosnowiec triumfuje w meczu z Skrą Częstochowa, choć zespół Dariusza Rolaka nie uniknął potknięć

W trzynastej kolejce Betclic 2. ligi doszło do spotkania drużyn Zagłębie Sosnowiec oraz Skra Częstochowa. Mecz, który odbył się 10.10, zakończył się zwycięstwem Zagłębia Sosnowiec, które pokonało swojego rywala wynikiem 4:1. Jedyny gol dla częstochowskiej ekipy został zdobyty przez Piotra Owczarka, co stanowiło jedyny pozytywny akcent dla podopiecznych Dariusza Rolaka.

Niestety, sobotnie spotkanie nie obyło się bez trudności dla drużyny Skry. Ostatnie trzydzieści minut meczu Skrzacy musieli spędzić w osłabieniu. Na domiar złego, w siedemdziesiątej minucie z boiska musiał zejść Miłosz Garstkiewicz. Kontuzja zawodnika była na tyle poważna, że wymagała opuszczenia boiska na noszach.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Dariusz Rolak wyraził swoje odczucia po meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Choć wyraźnie zaskoczony wynikiem spotkania, nie był rozczarowany. Podkreślił konieczność odpowiedniego przygotowania zespołu do nadchodzących spotkań – środowego z Polonią Bytom i sobotniego domowego meczu z Olimpią Grudziądz.

Trener Rolak podsumował mecz z Zagłębiem jako trudny od początku do końca. Niemniej jednak, wyraził determinację aby wyciągnąć wnioski z tej porażki i poprawić wyniki w następnych meczach.