26-letni Marcin K. skazany na 5 lat po napadzie na chłopca w Lublińcu – sąd podnosi wyrok

Po rozpatrzeniu wniosku prokuratury, Sąd Okręgowy w Częstochowie podniósł karę dla 26-letniego Marcina K. do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dopuścił się brutalnego napadu na dziecko w środku dnia w maju 2023 roku w Lublińcu.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na ulicy Tartacznej w Lublińcu na początku maja 2023. Marcin K., mający za sobą 26 lat życia, zaatakował 11-letniego chłopca, dusząc go i zabierając mu własny telefon komórkowy oraz gotówkę. Mimo przerażenia, młody chłopiec zdołał uciec od swojego napastnika i poinformował o całym incydencie jedną z mieszkanek miasta, która natychmiast powiadomiła policję. Agresora udało się zatrzymać już 8 maja, co dowodzi skuteczności działań lublinieckich stróżów prawa. Jak się okazało, Marcin K. był już wcześniej znany miejscowej policji z powodu popełnianych kradzieży. Sprzęt i pieniądze niewinnego 11-latka zostały szczęśliwie odzyskane.

Niestety, doświadczenie to wywarło ogromny wpływ na 11-letniego chłopca. Zdarzenie było dla niego tak traumatyzujące, że nadal cierpi na stany lękowe. Chłopiec boi się opuszczać dom samotnie i jest pod stałą opieką medyczną.