Podwójna wygrana Korony II Kielce w sobotnich meczach kontrolnych

W sobotę 27 lipca, Korona II Kielce, grająca w trzeciej lidze, przeprowadziła dwie gry kontrolne. Pierwszy z nich odbył się na stadionie znajdującym się przy ulicy Szczepaniaka. W meczu tym zmierzyli się z Rakowem Częstochowa U19 i odnieśli zwycięstwo, kończąc grę wynikiem 2:1. Na widowni obecni byli m.in. Kamil Kuzera, trener drużyny ekstraklasy Korony oraz były defensor kieleckiego zespołu, Kamil Sylwestrzak.

Mecz zakończył się sukcesem dla Korony II Kielce, która miała też okazję sprawdzić formę dwóch testowanych graczy. Przy wyniku Korona II Kielce – Raków Częstochowa U19 2:1 (2:0), gole dla Korony II zdobyli junior Natan Niedźwiedź (21 minuta) i Maciej Żądło (33 minuta), który dotychczas reprezentował barwy AKS 1947 Busko-Zdrój. Podczas spotkania trener trzecioligowego zespołu, Marek Mierzwa, uważnie obserwował grę testowanych zawodników. Z ekipy pierwszego składu Korony w meczu kontrolnym udział wzięli również Daniel Bąk i Radosław Seweryś.

– Dyktowaliśmy warunki gry w pierwszej połowie meczu. Po zmianach, druga część spotkania nie wyglądała już tak dobrze. Spotkania kontrolne mają na celu sprawdzenie pewnych aspektów gry i wyciągnięcie z nich wniosków – zaznaczył Marek Mierzwa, trener Korony II Kielce.

Drugi mecz kontrolny tego dnia zakończył się również zwycięstwem dla Korony II Kielce. Tym razem kielecka drużyna pokonała Spartakusa Daleszyce wynikiem 5:2 (3:1).