Raków Częstochowa triumfuje nad Pogonią Szczecin w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy

W emocjonującym starciu podczas 12. rundy PKO BP Ekstraklasy, Raków Częstochowa wywalczył zwycięstwo nad Pogonią Szczecin. Wynik meczu to 1:0 dla Rakowa. Decydujące uderzenie w doliczonym czasie gry zanotował Matej Rodin, zawodnik czerwono-niebieskich. Fotorelację z dogrzanego do czerwoności spotkania przygotował Grzegorz Misiak.

Raków Częstochowa przejął kontrolę nad boiskiem już od pierwszych minut meczu, generując niebezpieczne sytuacje pod bramką Pogoni. W 4. minucie Amorim miał szansę na zdobycie gola, jednak jego strzał głową po akcji Iviego i Rundicia nie trafił do siatki przeciwnika. W kolejnych momentach meczu próbę strzału podjęli Ivi oraz Berggren, ale ten ostatni napotkał na opór ze strony obrony.

10. minuta to świetna okazja dla Koulourisa do zdobycia punktu dla Pogoni, jednak Trelowski, bramkarz Rakowa, zdołał odbić piłkę, która następnie uderzyła w słupek. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Ivi ponownie zaatakował, ale jego strzał został obroniony, a następnie dobitka Jeana Carlosa nieznacznie minęła cel.

W drugiej połowie meczu Raków kontynuował swoją ofensywę, utrzymując dominację na połowie boiska Pogoni. Pomimo przewagi, drużynie czerwono-niebieskich nie udało się przebić przez szczelną obronę przeciwników aż do 64. minuty, kiedy mocne uderzenie Jeana Carlosa zostało obronione przez bramkarza Pogoni – Cojocaru. Kluczowym momentem okazał się faul Keramitsisa, który otrzymał czerwoną kartkę w 65. minucie, co poważnie osłabiło drużynę Pogoni.

Choć Raków Częstochowa dominował na boisku, gola musieliśmy czekać aż do doliczonego czasu gry. Matej Rodin zdobył bramkę, która pierwotnie została anulowana, jednak chwilę później ten sam zawodnik skutecznie pokonał bramkarza Pogoni, przypieczętowując zwycięstwo dla swojej drużyny.

Skład Rakowa Częstochowy to: Trelowski – Svarnas, Arsenić (82, Rodin), Rundić – Tudor (70, Otieno), Jean Carlos – Berggren, Kochergin – Ameyaw (59, Brunes), Amorim (70, Makuch) – Ivi (70, Diaz). Z kolei Pogoń Szczecin wystawiła na boisko: Cojocaru – Keramitsis, Zech, Borges – Wahlqvist, Gamboa (82, Przyborek), Kurzawa (63, Gorgon), Łukasiak (63, Ulvestad), Koutris – Grosicki (67, Lisowski), Koulouris (82, Paryzek).