Ciężka kontuzja piłkarza Rakowa Częstochowy, Ariela Mosóra – informacje o stanie zdrowia

W sieciowym kanale informacyjnym Rakowa Częstochowy pojawiła się wiadomość o nieszczęśliwej kontuzji Ariela Mosóra. Piłkarz ma uszkodzony lewy staw skokowy, jednak klub nie podał konkretnych informacji na temat planowanego czasu rekonwalescencji.

Kontuzji Mosóra doszło podczas wtorkowego starcia młodzieżowych drużyn narodowych Polski i Niemiec (3:3), które miało miejsce w Łodzi. Pomimo takiego zdarzenia, Polacy wywalczyli sobie miejsce na przyszłorocznych mistrzostwach Europy do lat 21, których gospodarzem będzie Słowacja.

Mosór, grający na co dzień w drużynie Rakowa Częstochowa, musiał opuścić boisko na noszach w 89. minucie spotkania. Urazy nabawił się bez fizycznego kontaktu z rywalem. Klub wydał oficjalne oświadczenie dotyczące stanu zdrowia 21-letniego zawodnika, potwierdzając uraz lewego stawu skokowego. W komunikacie czytamy, że piłkarz jest obecnie pod ścisłą kontrolą personelu medycznego i dokładna data jego powrotu do gry stanie się znana po przeprowadzeniu całościowej diagnostyki.

Mosór ma na swoim koncie 20 meczów w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski, podczas których udało mu się zdobyć dwie bramki. W sierpniu tego roku dołączył do zespołu Rakowa Częstochowy, definitywnie przenosząc się z Piasta Gliwice.

Obecnie Mosór bierze udział w sezonie PKO Ekstraklasy, gdzie miał okazję grać w dziewięciu meczach, spędzając na boisku w sumie 675 minut. Najbliższa niedziela przyniesie spotkanie Rakowa z Pogonią Szczecin w ramach 12. kolejki rozgrywek.