Częstochowa: Pierwsze kroki w budowie wiaduktu, łączącego ulice 1 Maja i Krakowską

Początek budowy wiaduktu górującego nad torami kolejowymi w Częstochowie oznacza pierwszy etap ambitnej inwestycji, której celem jest stworzenie łącznika między ulicami 1 Maja i Krakowską. Prace rozpoczynają się od planowanych wyburzeń, a większość z nich ma zostać wykonana już w przyszłym roku.

Ekscytujący projekt przedłużenia ulicy 1 Maja aż do ulicy Krakowskiej, uwzględniający także budowę obiektu mostowego, zapewni mieszkańcom miasta dodatkowy punkt przeprawy przez dzielące miasto tory kolejowe. Zadanie to powierzono firmie Primost Południe z Będzina, która zwyciężyła w postępowaniu przetargowym dotyczącym tej inwestycji.

Aktualnie na miejscu trwają prace rozbiórkowe budynków znajdujących się na przyszłym szlaku drogi. Dotyczy to obiektów położonych przy ulicach: 1 maja, Krakowskiej, Stawowej, Małej oraz przy alei Wolności i Rondzie Mickiewicza.

Maciej Hasik, rzecznik MZD w Częstochowie, podkreśla wagę tej inwestycji dla mieszkańców miasta. „To jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji we współczesnej historii naszego miasta. Nowa przeprawa przez tory kolejowe to alternatywa dla obecnie istniejących.” – mówi Hasik.