Finał SOLVE FOR TOMORROW należy do uczniów z ZSP w Kopalni

Solo for Tomorrow to program, w którym młode pokolenie musiało zaproponować innowacyjne pomysły w czterech obszarach: zdrowie, bezpieczeństwo, klimat i integracja. Do drugiej edycji programu mogą zgłaszać się uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz 1-4 szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami.

ZSP w Kopalni zakwalifikował się do fnału w kategorii „Klimat”. Teraz mają czas by doskonalić swoje projekty. W czasie trwania prac, każda z grup miała pomoc i wsparcie dwóch trenerów. Dziś stoi przed nimi już trudniejsze wyzwania.

„Półfinałowe projekty zachwyciły kreatywnością, wysokim poziomem merytorycznym i wizualną jakością video. Jury miało nie lada wyzwanie, dlatego w tym roku postawiliśmy na innowacyjność, jak również różnorodność” – powiedziała Magdalena Olborska, CSR Manager w Samsung Electronics Polska.

Finaliści muszą pracować, aby sfinalizować swoje projekty. Wykorzystana zostanie wiedza techniczna, czyli wiedza wolontariuszy Samsung R&D, którzy pełnią rolę mentorów. Będą również uczestniczyć w dwudniowym zjeździe Solve for Tomorrow Campus. Podczas tego spotkania zespół będzie pracował nad prototypem rozwiązania w Centrum Nauki Kopernik. Program zakończy się oficjalnym ogłoszeniem zwycięzców podczas gali finałowej.