Kampania edukacyjna dla mieszkańców Częstochowy na jubileusz 70-lecia ZGM TBS

W ramach obchodów 70-lecia Załogowego Gospodarstwa Mieszkaniowego TBS w Częstochowie, zorganizowane zostało specjalne wydarzenie pod nazwą „Miasteczko Szczęśliwej Rodziny”. Spotkanie odbyło się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Polonia” w Częstochowie i cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Policjanci z prewencji częstochowskiej oraz dzielnicowi aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Kampania miała na celu przede wszystkim edukację w zakresie bezpieczeństwa. Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pełnił rolę współorganizatora wydarzenia, które przyciągnęło około 1000 osób. Na miejscu zgromadzeni mogli obejrzeć występy artystów kabaretowych, które były dodatkową atrakcją imprezy.

Jednym z głównych punktów programu były stoiska informacyjne wystawione przez funkcjonariuszy częstochowskiej komendy. Dzielnicowi z KP 3 z Częstochowy udzielali praktycznych porad na temat ochrony przed oszustwami, zabezpieczania mieszkań czy potencjalnych zagrożeń w sieci. Aspirant Kamil Sowiński, profilaktyk z Wydziału Prewencji, zaprezentował korzyści wynikające z służby w policji oraz szczegółowo omówił cele kampanii, które są realizowane we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy i ZGM TBS Częstochowa.