Koniec śledztwa dotyczącego przypadku tajemniczej śmierci kobiety w częstochowskiej sortowni odpadów

Zakończyło się dochodzenie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie w sprawie zaskakującej śmierci 48-letniej kobiety, której martwe ciało odkryto w obiekcie do sortowania odpadów w Sobuczynie. To zdarzenie miało miejsce w maju poprzedniego roku, co doprowadziło do podjęcia intensywnego śledztwa.

Ten niecodzienny przypadek odkrycia ciała bez życia został zgłoszony 17 maja 2023 roku. Wówczas to, podczas wieczornych godzin na terenie składowiska odpadów w miejscowości Sobuczyna, które znajduje się na obszarze gminy Poczesna, doszło do niepokojącego znaleziska. Pracownicy sortowni natknęli się na zwłoki niezidentyfikowanej dotąd kobiety. Służby śledcze pod przewodnictwem prokuratora natychmiast rozpoczęły działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności tej tragicznej śmierci oraz ustalenie, jak mogło dojść do sytuacji, że ciało ofiary znalazło się właśnie tam.

Jak informowała asp. szt. Barbara Poznańska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, na polecenie prokuratora przeprowadzono sekcję zwłok. Badanie pozwoliło na stwierdzenie, że nieszczęsna kobieta straciła życie na skutek urazu i następującego po nim unieruchomienia klatki piersiowej, co spowodowało uduszenie. Zdaniem śledczych, narzędziem śmierci mogło być urządzenie do prasowania odpadów. Biegli ustalili również, że na głowie zmarłej występowały obrażenia, jednakże nie potrafili jednoznacznie określić, czy powstały one w wyniku ataku fizycznego, czy też były spowodowane działaniem maszyn używanych w sortowni odpadów lub śmieciarce – informował po sekcji Prokurator Tomasz Ozimek.