Kontynuowane prace nad modernizacją częstochowskiego odcinka DK-91

Na terenie Częstochowy trwa intensyfikacja prac związanych z budową nowego odcinka al. Wojska Polskiego, będącego częścią drogi krajowej numer 91 (DK-91). Jednak pośpiech jest coraz bardziej konieczny, ponieważ czas na ukończenie inwestycji zdecydowanie się kurczy. W chwili obecnej, ekipy robocze są zaangażowane w montaż konstrukcji mostów pieszo-rowerowych wzdłuż ulic Okrzei i Mireckiego, które mają przechodzić nad nowo powstałą arterią. Szacuje się, że do września prace budowlane powinny zakończyć się.

Inwestycja obejmuje nie tylko stworzenie nowego odcinka DK 91 w Częstochowie, ale także przebudowę istniejących elementów infrastruktury. W ramach projektu planowane jest ukończenie trzech nowych estakad oraz sześciu mostów dla pieszych, które umożliwią przekroczenie nowej drogi. Dodatkowo, zostaną zrealizowane przejścia pod jezdnią, w tym przejście podziemne w pobliżu ul. Brzozowej. Wszystkie te struktury będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Modernizacja nie kończy się jednak na tworzeniu nowych dróg i mostów. Przewidziana jest również gruntowna przebudowa wielu skrzyżowań znajdujących się na trasie. Pomimo intensywnych działań, termin realizacji projektu zbliża się wielkimi krokami, co dodaje presji na szybsze zakończenie prac.