Nowy stadion Rakowa Częstochowy: Umowa na realizację studium wykonalności podpisana

Kilka tygodni temu, władze miasta Częstochowy zdecydowały się na budowę nowego obiektu dla klubu piłkarskiego Raków. Początkowym krokiem na tej drodze jest przygotowanie studium wykonalności, a umowa na jego wykonanie została właśnie zawarta. W stary, dotychczasowy obiekt stadionowy, miasto zdecydowało się ulokować niebagatelne 18 milionów złotych.

W przestrzeni ostatnich lat stadion Rakowa Częstochowa był miejscem wielu inwestycji, jednak ciągle nie spełnia wymogów nowoczesności. Niecodzienną sytuacją jest to, że Częstochowa – największe miasto Polski bez zmodernizowanej infrastruktury stadionowej – przez brak takiego obiektu zmusza swój klub do rozgrywania meczów fazy grupowej Ligi Europy w Sosnowcu. Wcześniej, w czasie walki o puchary, Raków musiał ustępować pole na rzecz Bielska-Białej.

Jednakże sytuacja ta ma szansę ulec zmianie w najbliższych latach. W kontekście trwającej kampanii wyborczej do miejskich władz Częstochowy, budowa nowego stadionu dla obecnych mistrzów Polski jest jednym z kluczowych tematów. Aktualne władze Częstochowy zobowiązały się do przeprowadzenia tej inwestycji, co potwierdziło się podpisaniem umowy na przygotowanie studium wykonalności budowy nowego stadionu Rakowa.