Park Miniatur Sakralnych- niebanalną atrakcją turystyczną

Region śląski znany jest nie tylko z kopalni węgla, ale także z popularnych w ostatnim czasie miniaturowych parków.

Można odwiedzić miniaturowe parki poświęcone zamkom, zabytkom, oraz różnego rodzaju znanym budowlom. Nietypową tematyką wyróżnia się także Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie. Możemy w nim podziwiać różnego rodzaju miniaturowe obiekty sakralne i świątynie z całego świata. Świątynie i kościoły umieszczone w parku pochodzą między innymi z: Włoch, Hiszpanii, Francji, Turcji, oraz z Armenii i Ziemi Świętej. Przy parku miniatur zlokalizowano także park obfitujący w atrakcje dla najmłodszych.

Park zlokalizowany jest w częstochowskiej dzielnicy Zawodzie. To dobre położenie na mapie Częstochowy, w pobliżu centrum, oraz Jasnej Góry. Jest tu także dobry dojazd, ponieważ park znajduje się przy samej drodze „jedynce”. Alejki przeznaczone dla turystów wynoszą prawie 2 km. Dodatkowo w parku znajduje się dużo zieleni, co czyni spacer jeszcze przyjemniejszym. W parku możemy także podziwiać rośliny, które pojawiły się w Biblii. Dzieci na pewno będą zachwycone, ponieważ park przygotował także multimedialną ścieżkę edukacyjną. Oprócz tego najmłodsi na pewno będą zachwyceni obecnością karuzeli, park linowy, autodrom i kolejka.

Zwiedzający mogą skorzystać z opisów i tabliczek dotyczących budowli sakralnych, a także z pomocy wykwalifikowanych przewodników. Park jest idealnym rozwiązaniem szczególnie w obecnej sytuacji, gdzie podróżowanie stało się bardzo ograniczone. Trzeba szukać wszędzie pozytywów zwiedzając park miniatur, możemy przy okazji zwiedzić kilka obiektów sakralnych, bez konieczności kupowania biletów i rezerwowania wakacji.