Pedro Henrique z Radomiaka Radom – najskuteczniejszy letni transfer Ekstraklasy według TVP Sport

Sezon letni w Ekstraklasie zaowocował szeregiem nowych, interesujących transferów. Niemniej jednak, nie wszyscy nowoprzybyli piłkarze poradzili sobie na polskich boiskach. Z całą pewnością jednym z tych, którym adaptacja przyszła z łatwością jest Pedro Henrique, zawodnik Radomiaka Radom, doceniony przez TVP Sport.

Młody 27-letni zawodnik zaczyna przykuwać coraz większą uwagę. Po latach gry w Portugalii, podjął decyzję o przenosinach do Radomiaka Radom, korzystając z opcji wolnego transferu.

Zawodnik wykazał się nadzwyczajnym talentem i szybko udowodnił, że znacznie wyróżnia się spośród innych graczy na polu Ekstraklasy. Ten rodowity napastnik z Goiás doskonale odnajduje się w agresywnym stylu gry prezentowanym przez „Zielonych”, stając się ich kluczowym graczem.

W ciągu pierwszych 17 meczów na najwyższym polskim poziomie piłkarskim, strzelił aż osiem bramek i dorzucił do tego cztery asysty. Biorąc pod uwagę, że sześciokrotnie trafił w słupki i poprzeczki, liczba jego goli mogła być jeszcze wyższa.

TVP Sport przygotowało listę najlepszych letnich transferów. Na czołowych miejscach uplasowali się Adrian Dieguez i Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok oraz Aleks Petkov ze Śląska Wrocław. Niemniej jednak, na absolutnym szczycie rankingu znalazł się Pedro Henrique, piłkarska gwiazda Radomiaka.