Pielgrzymka Młodzieży Wszechpolskiej na Jasną Górę: ósma edycja

Ósma pielgrzymka organizacji Młodzież Wszechpolska na Jasną Górę miała miejsce w sobotę 3 czerwca. Uczestnicy tego wydarzenia z różnych części kraju zgromadzili się, aby uczcić swoje wartości narodowe i duchowe. Jak co roku, pielgrzymka obejmowała stałe elementy, takie jak Droga Krzyżowa, Msza Święta, akademia, przemarsz działaczy oraz Apel Poległych.

Organizatorzy wydarzenia podkreślali, że celem pielgrzymki jest dziękowanie za otrzymane łaski oraz pokorne proszenie o wsparcie dla dalszej walki o wielkość Polski. Dodatkowo uczestnicy pielgrzymki modlili się za dobro Ojczyzny oraz całego Narodu. W ramach tradycji tego spotkania narodowcy przeszli jasnogórskimi wałami drogę krzyżową, a po zmroku uczestniczyli w pochodzie z pochodniami przez błonia.

Jasna Góra, jako miejsce duchowego i zbrojnego triumfu narodu polskiego oraz cel pielgrzymek setek tysięcy pątników, jest symbolem nie tylko religijnym, ale także narodowym. Organizatorzy przypominali, że działacze ruchu narodowego od pokoleń zdążają na Jasną Górę, aby oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie. Jako spadkobiercy dorobku ruchu narodowego, uczestnicy pielgrzymki zdawali sobie sprawę z tego, że życie bez Boga oraz działalność narodowa nie mają sensu.