Porażka Tauron Włókniarz Częstochowa na własnym torze

Żużlowe rozgrywki PGE Ekstraligi wchodzą w decydującą fazę sezonu 2023. W walce o najwyższe miejsca na podium zostały już tylko cztery zespoły. Pierwsze emocjonujące starcie miało miejsce na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie, gdzie rywalizowali żużlowcy z drużyn Tauron Włókniarz Częstochowa oraz Platinum Motor Lublin. Ku rozczarowaniu kibiców gospodarzy, to właśnie ich zespół przegrał pierwszą bitwę o finał, a wręcz został zniszczony na swoim własnym terenie, kończąc mecz wynikiem 36 do 54 na korzyść Platinum Motor Lublin.

Po triumfie w dwumeczu ćwierćfinałowym przeciwko Stali Gorzów, Tauron Włókniarz Częstochowa miał nadzieje na kolejny sukces tym razem przeciwko drużynie z Lublina.

Zarówno drużyna Biało-Zielonych, jak i jej rywale z Lublina pokazali wcześniej, że potrafią zwyciężać, zarówno na wyjazdach jak i na rodzimych torach. Obie ekipy miały okazję do rywalizacji ze sobą już dwukrotnie podczas tegorocznych rozgrywek i oba razy drużyna „Koziołków” mogła cieszyć się z wygranej.