Producent wyrobów stalowych w Częstochowie i Centrum Krwiodawstwa razem dla dobra potrzebujących: zapraszają na akcję oddawania krwi

W nadchodzący wtorek, producent wyrobów stalowych z Częstochowy we współpracy z Centrum Krwiodawstwa zorganizuje event na rzecz osób potrzebujących. Wystosowano otwarte zaproszenie do wszystkich, którzy są chętni do udziału w tej szczytnej akcji.

Planowany termin akcji to 5 grudnia, a jej godziny przewidziane są od 9 do 13. Miejsce spotkania to parking usytuowany przed budynkiem zarządu Liberty Częstochowa, dokładniej przy ulicy Kucelińskiej pod numerem 22. Tutaj stanąć ma ambulans, w którym czekać będą medyczni specjaliści z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na dawców. Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem pracowników częstochowskiej huty, ale możliwość oddania krwi mają wszyscy chętni – zarówno doświadczeni dawcy, jak i osoby, które podejmą decyzję o pomocy po raz pierwszy.

Zasady dotyczące bycia krwiodawcą są jasno określone. Może nim zostać zdrowa osoba w wieku od 18 do 60 lat, której waga przekracza 50 kg. Niezwykle istotne jest, aby dzień przed planowaną donacją zrezygnować z używek, zminimalizować spożywanie tłustych potraw i odpowiednio nawodnić organizm – to znaczy wypić duże ilości wody lub soku (minimum 2 litry dziennie), unikając kawy czy herbaty. W dniu oddania krwi nie wolno zapomnieć o nawodnieniu oraz konieczna jest konsumpcja lekkiego śniadania przed donacją – nie wolno oddawać krwi na czczo! Za ten szlachetny czyn przewidziane są dwa dni wolnego od pracy.