Święto Niepodległości 2023 obchodzone aktywnie – Trening Niepodległościowy w Częstochowie

W dniu 11 listopada 2023 roku, kiedy to Polska świętowała Narodowe Święto Niepodległości, mieszkańcy Częstochowy mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej aktywności – Treningu Niepodległościowym. Wydarzenie to dawało możliwość nie tylko pobiegać, ale także spróbować swoich sił w Nordic Walking czy nawet morsowaniu. Wszystko to zostało pięknie uwiecznione przez obiektyw Marka Tęczy, którego zdjęcia można zobaczyć w specjalnej galerii.

Organizatorem tej sportowej celebracji święta były Centrum Fizjoterapii i Sportu „Jest Lepiej” oraz fundacja związana z tym ośrodkiem, działające na terenie Częstochowy. Oba podmioty są znane ze swojej misji promowania zdrowego trybu życia opartego na aktywności fizycznej i zdrowym odżywianiu. W treningu, który odbył się w Parku Lisiniec, udział wzięło ponad 70 osób.

Na zdjęciach uwiecznionych przez Marka Tęczę widać, że uczestnicy bawili się świetnie i byli pełni pozytywnej energii. Inicjatywa zorganizowania sportowych obchodów 11 listopada okazała się strzałem w dziesiątkę, co potwierdza duża frekwencja oraz uśmiechy na twarzach uczestników.

Dla tych, którzy inspirują się tym wydarzeniem i planują zacząć bieganie, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zamiast od razu rzucać się na głęboką wodę i biegać na długie dystanse, lepiej zaczynać powoli, od wydłużania spacerów i stopniowego zwiększania ich intensywności. Dobrym pomysłem jest też przeplatanie biegu z chodem.