lodowisko-czestochowa

Sztuczne Lodowisko w Częstochowie otwiera swoje podwoje

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Częstochowy, którzy uwielbiają spędzać wolne chwile na lodowej tafli. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie poinformował, że od 15 listopada w godzinach 10:00-20:00 będzie otwarte Sztuczne Lodowisko.

Kilka dni temu MOSiR w Częstochowie ogłosił, że od 15 listopada przy ulicy Boya-Żeleńskiego 6/8 zostanie otwarte Sztuczne Lodowisko. Z obiektu będzie można korzystać codziennie od godziny 10:00 do 20:00. MOSiR przygotował również regulamin, którego uczestnicy lodowiska będą musieli przestrzegać w sezonie 2021/22.

Zasady panujące na Sztucznym Lodowisku w sezonie 2021/22

Główne wejście na Sztuczne Lodowisko będzie dostępne od strony ulicy Boya-Żeleńskiego. Wstęp do obiektu będzie możliwy wyłącznie dla osób, które będą miały zasłonięte usta i nos. Aczkolwiek maseczki obowiązkowe będą jedynie w holu, wypożyczalni łyżew, przebieralni, toaletach i przy kasach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki na tafli lodowej.

W wypożyczalni lodowiska będzie można wyposażyć się w łyżwy, kaski i przyrządy do nauki jazdy. Natomiast w szatniach dostępne będą szafki na odzież.

Rozliczanie czasu pobytu na tafli lodowej będzie odbywać się przy kasach – a więc w tym samym miejscu, gdzie będzie można zakupić bilety.

Wstęp na Sztuczne Lodowisko będzie dostępny codziennie w godz. 10:00-20:00. Natomiast w godzinach 13:00-13:30, 16:00-16:30 i 18:00-18:30 będą trwać przerwy na kosmetykę tafli lodowej. W przypadku dni świątecznych lub innych zmian w godzinach otwarcia lodowiska, MOSiR w Częstochowie będzie informować na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Poza taflą lodową, na pozostałych przestrzeniach obiektu panować będą zasady dezynfekcji, zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa. Sztuczne Lodowisko wyposażone jest również w generatory hydroxylu, które będą funkcjonować za pomocą wykorzystywania technologii „Odorox®”.