Triumf częstochowskich kobiet w plebiscycie Kobieca Twarz Województwa Śląskiego 2023

W tegorocznym plebiscycie na szczeblu wojewódzkim, mającym na celu uhonorowanie wyjątkowych kobiet z województwa śląskiego, przedstawicielki z Częstochowy oraz jej powiatu zyskały uznanie. W kategorii „Matki” do grona dziesięciu najlepszych dostała się Małgorzata Chłąd, która zajęła 10. miejsce, podczas gdy w kategorii „Córki” Paulina Zych uplasowała się tuż za pierwszą trójką.

Podsumowanie konkursu pt. Kobieca Twarz Województwa Śląskiego 2023, zwane również Forum Kobiecości 2023, miało miejsce 3 czerwca. W tym dniu do redakcji Dziennika Zachodniego przybyły finalistki z różnych części regionu śląskiego.

Według jednej z laureatek, Ewy Jarosz-Zelischak, zdobywczyni nagrody w kategorii „Kobiety Dojrzałe”, każda kobieta posiada swoje niepowtarzalne piękno. Kluczem do jego odkrycia jest realizacja marzeń i niepodporządkowywanie się żadnym przeciwnościom losu. Ważne jest również znalezienie czasu na zadbanie o siebie i własne potrzeby. Warto podkreślić, że wyniki plebiscytu świadczą o tym, że kobiety z Częstochowy i okolic potrafią z sukcesem spełniać swoje ambicje oraz dbać o swoje bliskie. Ich osiągnięcia zostały docenione na prestiżowym forum i są dowodem na ogromny wkład w życie społeczne regionu.