Ważna decyzja dla wszystkich piekarń i cukierni

Według decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, piekarnie oraz cukiernie będą mogły skorzystać ze znacznie niższej ceny za gaz. Od 1 kwietnia 2023 roku pojawią się obniżone stawki za gaz do 200,17 zł MWh. Jest to forma pomocy dla małych przedsiębiorstw, które bardzo często rezygnują w ogóle z funkcjonowania bo nie stać ich na opłaty.

„Zdecydowaliśmy się, aby wszystkie piekarnie i cukiernie mogły skorzystać od 1 kwietnia z obniżonej względem cen rynkowych stawki na gaz. (…) Będziemy gwarantowali na zasadzie de minimis, to jest procedura unijna i musimy się jej trzymać” – zapowiedział szef rządu, Mateusz Morawiecki.

Waarto podkreślić, ze z takiej pomocy nie będą mogły skorzystać markety, gdzie także wypieka się pieczywo. Chodzi o to by wspomóc mniejsze przedsiębiorstwa.

„To będzie wielka ulga dla tych piekarni, dla tych cukierni, które muszą płacić dzisiaj więcej. Od 1 kwietnia mogą planować sobie już znacząco niższy koszt” – zapowiedział Morawiecki. Rząd będzie gwarantował pieniądze na ten cel do poziomu 200 zł i 17 gr za MWh.