Wypadek w Mokrzeszy: droga zablokowana, dwie osoby w szpitalu

W wyniku wypadku drogowego, który miał miejsce w miejscowości Mokrzesz (gmina Mstów, powiat częstochowski), dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Ruch na drodze DW 786 jest całkowicie zatrzymany w obu kierunkach. Aspirant sztabowy Barbara Poznańska, rzecznik prasowy częstochowskiej policji, przestrzega, że utrudnienia na tym odcinku mogą utrzymywać się nawet kilka godzin.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca, około 6:30 rano, na terenie gminy Mstów. Zgromadzone przez funkcjonariuszy z częstochowskiej drogówki wstępne informacje sugerują, że 35-letnia kobieta kierująca samochodem marki Seat poruszała się w stronę Koniecpola. W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi i z nieznanych jeszcze powodów, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z prawidłowo jadącym pojazdem Peugeot.

Wskutek tego zdarzenia obaj kierowcy odnieśli obrażenia ciała i zostali przetransportowani do szpitala – informuje aspirant sztabowy Barbara Poznańska, rzecznik prasowy częstochowskiej policji. Zaznacza również, że droga DW 786 pozostaje zablokowana, a kierowcy powinni liczyć się z możliwymi utrudnieniami trwającymi nawet kilka godzin.