Zapowiedź wydarzeń bożonarodzeniowych w Częstochowie: Jarmark, koncert i 33-metrowe koło widokowe

W Częstochowie niebawem rozpocznie się okres bożonarodzeniowy, który zainaugurują liczne atrakcje. Jednym z głównych wydarzeń będzie koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni. Ponadto, na placu Biegańskiego odbędzie się jarmark oraz zostanie ustawione koło widokowe o imponującej wysokości 33 metrów. Organizację tych świętujących narodziny Jezusa imprez wspomaga urząd marszałkowski.

Świąteczny nastrój w mieście dodatkowo podkreślają ostatnie opady śniegu. W czwartek, miasto obchodzące Boże Narodzenie ubogaciło się o 12-metrową choinkę, którą ustawiono na placu Biegańskiego. Drzewko to daglezja, która wcześniej rosła na prywatnej posesji przy ulicy Wyszyńskiego.

Pierwszego grudnia miejska choinka będzie już w pełni przyozdobiona, a jej dekoracje będą tworzyć harmonię z resztą Alej NMP i placem Biegańskiego. Całe miejsce zamieni się w magiczną krainę świąt Bożego Narodzenia, pełną różnorodnych elementów przestrzennych. Mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się takimi atrakcjami, jak lokomotywa, bolid, karuzela, a także bombką i ramką, które stanowić będą idealne tło do świątecznych zdjęć.