Zwycięstwo Skry Częstochowa nad GKS Jastrzębie: chwila tryumfu po ambitnej walce

Skra Częstochowa odniosła triumf nad GKS Jastrzębie, kończąc mecz wynikiem 2:1. Dla piłkarzy z Częstochowy było to drugie zwycięstwo w tym sezonie, które świętowali z ogromnym entuzjazmem.

Start sezonu dla Skry nie był łatwy, rozpoczęli bowiem z ujemnym bilansem -7 punktów. Zdeterminowani, aby odrobić straty, piłkarze z Częstochowy nastawieni byli na zdobycie kolejnego zwycięstwa.

Podczas sobotniego spotkania drużyna Skry wykazała się niezłomnym duchem walki, która trwała aż do ostatniego gwizdka sędziego. Ambitna gra przyniosła oczekiwany efekt w postaci gola strzelonego w doliczonym czasie gry.

Otwarcie wyniku miało miejsce w 68. minucie, kiedy to Piotr Nocoń umieścił piłkę w siatce rywali. Piłkarze GKS Jastrzębie odgryźli się jednak w 83. minucie, wyrównując stan meczu. Gospodarze nie odpuszczali i kontynuowali zaciętą walkę o pełną pulę. Decydujący cios zadał Maksymilian Stangret, który w drugiej minucie doliczonego czasu gry strzelił zwycięskiego gola.

Po finalnym gwizdku sędziego, piłkarze Skry Częstochowa mogli świętować upragnioną wygraną. Po 7 kolejkach, klub posiada -1 punkt w klasyfikacji generalnej, tracąc jednocześnie 3 punkty do przedostatniej drużyny – Olimpia Elbląg.

Autor zdjęć: Natanel Brewczyński (Skra Częstochowa)

Wyniki meczu Skra Częstochowa – GKS Jastrzębie 2:1 (0:0)

Strzelcy bramek: Piotr Nocoń (68.), Michał Bednarski (83.) dla GKS Jastrzębie, Maksymilian Stangret (90.) dla Skry Częstochowa

Skład Skry podczas tego spotkania prezentował się następująco: Kramarz – Kucharczyk, Lorenc, Magnuszewski – Stec, Ławrynowicz, Winciersz (90’ Owczarek), Sobczak (77’ Kaczorowski), Niedbała (90’+4 Wróbel), Nocoń – Stangret.