12 września- Dzień bezpłatnej dezynfekcji samochodowej

Dzień 12 września jest niezwykle ważnym dniem w życiu lokalnej społeczności częstochowskiej, ponieważ mieszkańcy mogą bezpłatnie poddać dezynfekcji swój samochód.

Cała akcja rozpocznie się na parkingu zlokalizowanym przed budynkiem Urzędu Miasta w Częstochowie . Rozpocznie się  już o godzinie 10 i będzie trwała 3 godziny. Patronem akcji jest Urząd miasta Częstochowy, z kolei wykonawcą dezynfekcji będzie firma odpowiedzialna za czyszczenie i dbanie o wizerunek karetek pogotowia i pojazdów MPK.

Zabieg dezynfekcyjny odbędzie się z użyciem odpowiednich preparatów,  będzie oparty także na najnowszych technologiach związanych z dezynfekcją i czyszczeniem miejsc i pomieszczeń zamkniętych.  Dezynfekcja sama w sobie jest długa. Jej czas szacuje się w granicach kilkunastu sekund. Nie mniej jednak kierowcy, którzy zdecydują się na tego typu dezynfekcję muszą liczyć się z tym, aby zagospodarować trochę więcej czasu, ponieważ po przeprowadzonym zabiegu auto zostanie zamknięte i odstawione na kilka minut. Następnym procesem będzie lekkie przewietrzenie auta, zanim zostanie ponownie dopuszczone do jazdy.

W Częstochowie akcja cieszy się dość dużą popularnością. W poprzednim wydarzeniu udział wzięło około 150 kierowców. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, tym bardziej, że nic nas to nie kosztuje, a wiadomo bezpieczeństwo i zdrowie w tych czasach są wartością priorytetową.

Jednak zanim udanym się w kierunku urzędu miasta, warto zapoznać się z organizacją ruchu w mieście ze względu na trwające budowy i modernizacje dróg.