30-letni zbieg, poszukiwany na podstawie listów gończych, został aresztowany po powrocie z Holandii

Ostatnio, funkcjonariusze policji w Częstochowie skutecznie namierzyli i aresztowali 30-letniego mężczyznę, którego tożsamość była nieznana przez ostatnie cztery lata. Mężczyzna ten był przedmiotem intensywnych poszukiwań ze strony organów ścigania. Wystawiono na niego trzy listy gończe oraz cztery nakazy aresztowania, które obejmowały przymusowe doprowadzenie do więzienia.

Z informacji zdobytych przez śledczych wynikało, że po powrocie z Holandii, mężczyzna planował ukryć się w jednym z mieszkań w Częstochowie. Jak się później okazało, mężczyzna poszukiwany na podstawie trzech listów gończych i czterech nakazów aresztowania i przymusowego doprowadzenia do więzienia, schował się w domu znajomego.

Aspirant sztabowy Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, opisała sytuację podczas zatrzymania jako dynamiczną. Zdecydowano o forsownym wejściu do mieszkania i natychmiastowym aresztowaniu mężczyzny. Mężczyzna był poszukiwany za szereg przestępstw, w tym kradzieże, rabunki, oszustwa, obraźliwe zachowanie wobec funkcjonariuszy i jazdę pod wpływem alkoholu.

Po aresztowaniu 30-latka, został on natychmiast przewieziony do więzienia, gdzie spędzi niemal 2,5 roku.