31. Częstochowskie Święto: Muzyczny weekend z pokazem starych aut i Festiwalem Kolorów

Ubiegły weekend w Częstochowie był prawdziwym świętem miasta, które obchodziło swoje 31. urodziny na różne sposoby. Piątkowy wieczór stał pod znakiem koncertu, który zgromadził tłumy fanów muzyki na terenie za pętlą tramwajową na Północy. Wśród gwiazd występujących na scenie znalazły się takie zespoły jak Enej i Blue Cafe, a także lokalne talenty – częstochowskie formacje Muzyczni Astronauci i Słońcem Opętani. Ten muzyczny spektakl był jednym z głównych punktów programu Dni Częstochowy, a zarazem częścią kolejnej imprezy – „Lato na Maxxa”.

Sobota przyniosła kolejną atrakcję – ekscytujący pokaz samochodowy na Promenadzie Niemena. Aż 34 załogi z różnych zakątków Polski z dumą prezentowały swoje zabytkowe, eleganckie pojazdy, które dziś rzadko można spotkać na drogach. Nie tylko samochody przyciągały wzrok – także stroje kierowców nawiązywały do dawnych lat. Ten Samochodowy Konkurs Elegancji stanowił kulminację towarzyszącego świętu miasta 42. Rajdu Częstochowskiego. Rozpoczął się on dzień wcześniej, w pobliżu historycznej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, obejmując również jazdę na orientację i próbę sprawnościową na terenie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Niektóre z biorących udział w rajdzie aut były pamiątką jeszcze z przedwojennego XX-lecia! Za organizację tej jubileuszowej imprezy odpowiadał Automobilklub Częstochowski.

W sobotę Dni Częstochowy odbyły się również staromiejskie uroczystości, podczas których na Starym Rynku wystąpił zespół Tyka. Najważniejszym jednak wydarzeniem weekendu było niedzielne święto – Festiwal Kolorów w Parku Lisiniec.