Postęp prac na odcinku miejskim DK91: montaż elementów estakady i planowane otwarcie przejazdu

Na częstochowskim odcinku DK91, remontowany przez drogowców, konsekwentnie realizowane są kolejne etapy prac. W centrum uwagi ostatnich działań znalazła się nowa estakada w rejonie Rakowa, której składowe elementy są systematycznie instalowane. Ma to zasadnicze znaczenie dla poprawy warunków ruchu drogowego oraz komfortu życia okolicznych mieszkańców.

Po wykonaniu kładek nad istniejącą infrastrukturą drogową, przystąpiono do dalszych prac związanych z nowo powstałą estakadą na Rakowie. Pierwsze pierścienie, będące integralną częścią „tuneli” wygłuszających, zostały zamontowane w ciągu ostatnich dni. Planowana jest konstrukcja dwóch niezależnych tuneli – jeden na każdą jezdnię. To innowacyjne rozwiązanie ma za zadanie zminimalizować hałas generowany przez przepływ samochodów, co od lat stanowi powód narzekań mieszkańców bloków usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej.

Ale to nie koniec prac prowadzonych na terenie estakady. W trakcie realizacji są także prace ziemne mające na celu utworzenie nasypów, które umożliwią doprowadzenie jezdni do najwyższego punktu estakady. Dodatkowo, już niedługo możliwe będzie otwarcie przejazdu pod mniejszym mostem znajdującym się przy ulicy Bór.