33-latek oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Południowy oddział Prokuratury Rejonowej w Częstochowie postanowił przekazać dokumenty oskarżające 33-letniego Łukasza P. do lokalnego Sądu Rejonowego. Mężczyzna został oskarżony o poważne przestępstwa drogowe, które miały miejsce pod wpływem alkoholu.

Zarzuty, które prokurator przedstawił Łukaszowi P., obejmują umyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości oraz próbę ucieczki z miejsca tragedii. Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, przekazał informacje na ten temat w oficjalnym komunikacie. Zapewniał również, że choć Łukasz P. przyznał się do zarzucanych mu czynów podczas przesłuchania jako podejrzany, utrzymuje on również, że nie próbował uciekać z miejsca zdarzenia.

Planowany termin pierwszej rozprawy sądowej to 11 lipca. Pomimo tego, że Łukasz P. przyznał się do winy, nie będzie miał możliwości odpowiedzieć na zarzuty na wolności. Ze względu na powagę zarzutów i ryzyko surowej kary, od czasu incydentu mężczyzna przebywa w areszcie śledczym.