41-letni Adam W. oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu i kokainy

Prokuratura wysłała do sądu dokumenty oskarżające 41-letniego Adama W., który jest podejrzany o spowodowanie tragicznego w skutkach wypadku samochodowego na autostradzie A1 w okolicach Łojki, w województwie śląskim, w maju 2023 roku. Badania prowadzone przez śledczych ujawniły, że kierujący pojazdem mężczyzna spożywał alkohol i zażywał kokainę podczas prowadzenia samochodu. W wyniku tego zdarzenia doszło do tragicznej śmierci dwóch osób.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek, poinformował w ostatni czwartek o tym, że Prokuratura Rejonowa w Częstochowie prowadziła śledztwo w tej sprawie. Ostatecznym miejscem rozstrzygnięcia kwestii winy Adama W. będzie Sąd Rejonowy w Częstochowie.

Adam W., kierujący oplem vivaro, opuścił Warszawę 21 maja 2023 roku rano, zabierając ze sobą pięciu pasażerów. Cała grupa mężczyzn miała zamiar pojechać do pracy do Szwajcarii. Jeszcze przed rozpoczęciem podróży, wszyscy pasażerowie zaczęli spożywać alkohol i zażywać narkotyki. Gdy Adam W. dotarł do okolic Łodzi, również zdecydował się na spożycie alkoholu oraz zażycie kokainy, które to czyny doprowadziły do tragicznego w skutkach wypadku.