58. Pielgrzymka Apostolstwa Chorych do Jasnej Góry

Zaszczytne miejsce pielgrzymek w naszym kraju, Jasna Góra, 6 lipca w czwartek, będzie gospodarzem dla 58. Pielgrzymki Apostolstwa Chorych. Tego dnia wyznaczone jest również na obchodzenie wspomnienia Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. O godz. 11.00 w Bazylice Mszę Świętą poprowadzi abp Stanisław Gądecki, który jest Przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski, i to on również wygłosi homilię podczas tej ceremonii.

Podobnie jak poprzednio, 58. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych odbędzie się na Jasnej Górze, 6 lipca, w czwartek. Tego dnia przypadło wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. W Bazylice o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta, którą poprowadzi oraz podczas której homilię wygłosi abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski.

Jednakże błogosławieństwa rozpoczną się wcześniej – od godziny 9:15, kiedy to pielgrzymi zaczną odmawiać różaniec. Następnie odbędzie się konferencja dedykowana osobom chorym, a po niej uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać koncertu kwartetu smyczkowego „Akademos”. Melodie grane przez ten zespół wprowadzają słuchaczy w atmosferę liturgii i sprzyjają refleksji przed Mszą Świętą. O godzinie 13:30 w Bazylice odprawione zostanie nabożeństwo drogi krzyżowej. Po jego zakończeniu, o godz.14:30, w Kaplicy Matki Bożej przewidziane jest nabożeństwo lourdzkie z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.