61-latka z Częstochowy dowodziła gangiem przestępczym wykorzystującym seniorów na terenie całego Polski

Prowadzili działalność opartą na ludzkim cierpieniu, wykorzystywali naiwność starszych osób i wzbogacali się kosztem ich oszczędności. Czas na rozliczenie z prawem za szereg oszustw pod płaszczykiem „na wnuczka” czy „na lekarza” przeprowadzanych przez 61-letnią kobietę z Częstochowy. Jak udało jej się omówić liczne ofiary?

Częstochowska prokuratura podjęła decyzję o ściganiu sprawców masowych wyłudzeń od seniorów. Akta oskarżenia przeciwko czterem osobom, podejrzanym o kradzieże i oszustwa metodami „na policjanta” oraz „na lekarza”, zostały skierowane do Sądu Okręgowego w Częstochowie. Ofiarami stało się kilkanaście osób starszego pokolenia.

Wyniki śledztwa mogą posłużyć jako ostrzeżenie dla innych seniorów oraz tych, którzy myślą o nielegalnym zarabianiu na nich. Nielegalne praktyki miały miejsce w latach 2022 i 2023 i obejmowały cały obszar kraju. W tym okresie działała zorganizowana grupa przestępcza, której celem były oszustwa na niekorzyść seniorów z użyciem metod „na policjanta” i „na lekarza”.

Szefem grupy przestępczej była 61-letnia Bogumiła G. z Częstochowy. W skład gangu wchodzili również David C., Marcin W. oraz inne osoby zarówno te już zidentyfikowane, jak i te jeszcze nieznane służbom.