Apel o odpowiedzialność rodziców w sezonie letnich podróży

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim okres intensywnych podróży. Niestety, nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z konsekwencji swojego zachowania podczas wyjazdów. Przypadek 32-letniej matki z Częstochowy stanowi przestrogę dla innych. Kobieta została zatrzymana przez Straż Ochrony Kolei podczas podróży pociągiem na trasie Częstochowa – Kielce. Towarzyszyła jej pięcioletnia córka, a we krwi matki stwierdzono obecność dwóch promili alkoholu.

Funkcjonariusze odpowiedzialni za bezpieczeństwo na kolei podjęli interwencję, gdy zauważyli nietrzeźwą 32-latkę, mającą pod swoją opieką małe dziecko. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała dwa promile alkoholu w organizmie, co jest znacznie powyżej dopuszczalnej normy. W związku z zaistniałą sytuacją, córka została przekazana pod opiekę funkcjonariuszy policji.

Nieodpowiedzialne zachowanie matki jest poważnym przestępstwem, narażającym dziecko na niebezpieczeństwo i może skutkować surową karą. W przypadku tej konkretnej sytuacji, kobieta może zostać ukarana nawet do 5 lat pozbawienia wolności. To smutne, że muszą dochodzić do takich incydentów, aby przypominać rodzicom o odpowiedzialności za swoje pociechy. Tym bardziej w okresie letnich podróży, gdzie zadbany i czujność są kluczowe dla bezpieczeństwa najmłodszych.