„Bezpieczne czwartki” w Rędzinach: bezpłatne kursy samoobrony i szkolenia z bezpieczeństwa

Gmina Rędziny uruchamia w tym tygodniu kampanię pod nazwą „Bezpieczne czwartki”. Celem tej akcji jest edukacja mieszkańców gminy poprzez organizowanie różnego rodzaju warsztatów oraz spotkań, które mają na celu przekazanie praktycznych umiejętności radzenia sobie w sytuacjach mogących zagrażać ich bezpieczeństwu.

Pierwsze z planowanych spotkań odbędzie się już jutro, 8 lutego, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kościelcu. O godzinie 16.30 przewidziano spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji z Częstochowy. W trakcie tego spotkania policjanci będą rozmawiać ze starszymi mieszkańcami o tym, jak zachować bezpieczeństwo w czasach dominacji internetu. Następnie, o godzinie 17.30, rozpoczną się lekcje samoobrony pod okiem profesjonalnych instruktorów z Częstochowskiej Akademii Sztuk Walk.

Zajęcia są dostępne dla wszystkich chętnych i nie wiążą się z żadnymi kosztami – każdy uczestnik musi jedynie przyprowadzić ze sobą strój sportowy. Planowane jest pięć tego typu spotkań, które będą odbywały się nie tylko w Kościelcu, ale również w Rudnikach i Rędzinach. Cykl tych bezpłatnych warsztatów potrwa aż do kwietnia.