Wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie: od rzeźby przez ceramikę po malarstwo

Zarówno entuzjaści rzeźby, ceramiki, jak i malarstwa znajdą coś dla siebie na aktualnych wystawach w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Organizatorzy zachęcają do zwiedzania przestrzeni ekspozycyjnych, gdzie można podziwiać różnorodne prace artystyczne.

Główną rekomendacją jest ekspozycja Marty Olejniczak zatytułowana „Kompleksy”, której można doświadczyć w Galerii Promocji Młodych „Antresola”. Joanna Matyja, specjalistka od sztuki, opisuje tę wystawę jako wyjątkowo kobiecą i skoncentrowaną na ciele. Prezentowane są na niej rzeźby oraz fragmenty ciał kobiet, które zostały poddane procesowi dekonstrukcji.

Matyja interpretuje to jako silne metaforyczne przesłanie – artystka pragnie pokazać presję społeczną, z którą zmagają się kobiety, szczególnie ta spowodowaną przez media społecznościowe i ich wpływ na odbiór własnego ciała. Ta presja ma duży wpływ na ich samopoczucie psychiczne. Przedstawione na rzeźbach sznury symbolizują napięcie psychiczne spowodowane oczekiwaniami dotyczącymi piękna ciała, które nie zawsze są zgodne z rzeczywistością i zdrowiem.