Bezprecedensowa pielgrzymka na dwóch kółkach: Rekordowa liczba uczestników z Diecezji Tarnowskiej zdobywa Jasną Górę

Pierwsza w swoim rodzaju, Pielgrzymka Rowerowa organizowana przez Diecezję Tarnowską, zgromadziła na start rekordową liczbę uczestników. Aż 600 osób podjęło to niecodzienne wyzwanie i udało się na Jasną Górę, sprawiając że inauguracyjna edycja tego wydarzenia zapisała się w historii.

Wśród tłumu pątników przemierzających trasę do sanktuarium znalazły się osoby w różnym wieku. Najmłodszymi uczestnikami była para czterolatków podróżująca z rodzicami. Z kolei najstarszy z pielgrzymów miał 75 lat. Na przestrzeni czterech dni, podczas których odbywała się pielgrzymka, uczestnicy realizowali program duchowy zatytułowany „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Ks. Paweł Szczygieł, koordynator wydarzenia, opowiedział o olbrzymim zainteresowaniu inicjatywą: „Zainteresowanie było tak wielkie, że musieliśmy wstrzymać zapisy, by zachować wymogi bezpieczeństwa”. Jak tłumaczył, pomysł zorganizowania oficjalnej, rowerowej pielgrzymki diecezji tarnowskiej, wpisuje się w trend organizowania podobnych wydarzeń przez parafie. „Pragnęliśmy stworzyć jedną, wspólną pielgrzymkę diecezjalną i umożliwić rowerzystom formację duchową. Dzięki temu, że wydłużyliśmy czas przejazdu do czterech dni, zainteresowanie tymi rekolekcjami w drodze było naprawdę duże” – podsumował ks. Szczygieł.