wypadek-lpr

Brzeziny Kolonia: Śmigłowiec LPR zabrał do szpitala ofiarę wypadku pod Częstochową

Dnia 24 marca w miejscowości Brzeziny Kolonia niedaleko Częstochowy doszło do groźnego wypadku, podczas którego 54-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wjeżdżając na czołowe z ciężarówką. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek na ul. Staszica w miejscowości Brzeziny Kolonia (pow. częstochowski). Jak relacjonuje Daniel Zych, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, siedzący za kierownicą forda 54-latek, wjeżdżając na łuk drogi, stracił kontrolę nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu. W wyniku tego zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Scania.

Odwiedzając eprzemysl.pl, możesz dowiedzieć się o podobnych wypadkach w Polsce.

Strażacy rozcięli pojazd, aby dostać się do środka

Z powodu wypadku kierowca forda nie mógł wyjść z samochodu o własnych siłach, a sam pojazd musiał być rozcięty przez strażaków, aby można było bezpiecznie wyciągnąć mężczyznę z wnętrza wraku. Z powodu odniesionych obrażeń 54-latek wymagał natychmiastowej opieki szpitalnej, w związku z czym na miejscu pojawił się śmigłowiec LPR.

Z kolei przebywający na miejscu policjanci zablokowali drogę, a następnie sprawdzili poziom alkoholu we krwi 61-letniego kierowcy scanii. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Na tę chwilę stan trzeźwości 54-latka w momencie wypadku nie jest znany.

A jeśli interesuje Cię artykuł o złodziejach ryb, kliknij tutaj.