Centrum Handlowe Galeria Jurajska gości XVI edycję "Motoserce" po raz drugi w Częstochowie

W Galerii Jurajskiej w Częstochowie obecnie ma miejsce XVI odsłona „Motoserca”. Jest to już druga okazja, kiedy to znane wydarzenie odwiedza nasze miasto. W ramach akcji organizowany jest zlot motocyklistów, masowy pobór krwi oraz darmowy koncert zespołu Big Cyc. Ponadto, centrum handlowe przygotowało wiele atrakcji dla całych rodzin, związanych tematycznie z motoryzacją.

Podczas ubiegłorocznej edycji „Motoserce”, w województwie śląskim udało się zgromadzić imponującą ilość 1717 litrów krwi. Ta cenna substancja została przekazana m.in. dla ofiar wypadków drogowych oraz dzieci dotkniętych nowotworem. Tegoroczne wydarzenie daje nadzieję na przekroczenie tego wyniku, a do osiągnięcia tego celu zaapelowano o pomoc do mieszkańców Częstochowy i okolicznych miejscowości.

Twórcą tej akcji jest Bartosz Dróżdż, prezydent klubu motocyklowego VC 19-78 FG w Dąbrowie Górniczej, który założył „Motoserce” 16 lat temu, aby udowodnić, że motocykliści mają wielkie serca i chcą pomagać innym. – Co roku organizujemy zbiórkę krwi, która jest tak niezbędna dla wielu ludzi. Wierzymy, że niesienie pomocy zawsze się opłaca i dobro z pewnością do nas powróci – tłumaczy Dróżdż, dodając, że motocykliści chętnie angażują się w takie inicjatywy i biorą udział w „Motosercu” w wielu miastach Polski.

W sobotę, 18 maja, od godziny 10.00, przy wejściu do Galerii Jurajskiej od strony Bulwarów Jurajskich, ustawiony zostanie krwiobus – mobilne centrum poboru krwi. Każda osoba spełniająca kryteria dawcy może tam oddać swoją krew. Potrzebne są wszystkie grupy krwi, bez jakichkolwiek wyjątków! Poprzednia edycja „Motoserce” pozwoliła na zebranie 1717 litrów tego życiodajnego płynu w naszym województwie. Tegoroczni organizatorzy mają nadzieję na przekroczenie tego wyniku.