Specjalistyczna grupa śląskiej policji aresztowała poszukiwanego 30-letniego przestępcę

Specjalna jednostka policji w Śląsku, nazywana potocznie „łowcami głów”, zatrzymała mężczyznę w wieku 30 lat, na którego wydano liczne listy gończe oraz Europejskie Nakazy Aresztowania. Był on poszukiwany za szereg przestępstw, wśród których wymienić można handel narkotykami, liczne rozboje, a także kradzieże dokonane przez włamanie. Na podstawie zgromadzonych dowodów oraz wydanych wyroków, najbliższe trzy lata i pięć miesięcy swojego życia spędzi za kratami.

Jak informuje śląska policja, Kamil K., bo tak ma na imię zatrzymany mężczyzna, swoją karierę przestępczą rozpoczął już w 2011 roku. Był to rok, w którym dopuścił się swoich pierwszych poważnych przestępstw – miał wtedy na swoim koncie zarówno handel narkotykami, jak i kradzieże poprzez włamania. Dodatkowo podejrzewany jest on o dokonywanie rozbojów. Wszystkie te przestępstwa spowodowały, że Komenda Miejska Policji w Częstochowie rozpoczęła poszukiwania mężczyzny.

Dzisiaj Kamil K. liczy sobie już 30 lat, co oznacza, że na ścieżkę przestępczą wkroczył jako nastolatek, mając jedynie 19 lat. Przez wiele lat udawało mu się jednak unikać odpowiedzialności za popełnione czyny, ukrywając się między innymi w Holandii. Około rok temu zdecydował się jednak powrócić do Polski, co było początkiem końca jego życia na wolności.