Charakterystyczna akcja charytatywna "Dorzuć misie" na Stadionie Rakowa Częstochowa

W nadchodzącą sobotę, dokładnie 16 września, Stadion Rakowa Częstochowa stanie się miejscem niecodziennej akcji charytatywnej zatytułowanej “Dorzuć misie”. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja STS, będąca częścią firmy STS, pełniącej rolę sponsora lokalnego klubu piłkarskiego. Istota tej akcji polega na tym, że kibice przynoszą ze sobą na mecz pluszowe zabawki, które następnie, po zakończeniu pierwszej połowy spotkania, są rzucone na boisko. Za każdą maskotkę, która w ten sposób trafi na murawę stadionu, Fundacja STS ofiaruje 5 złotych na cel charytatywny wybrany przez klub.

Kolejne spotkanie domowe Rakowa Częstochowa z beniaminkiem łódzkim to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do wykazania się wielkim sercem. Kibice „Medalików” będą mieli bowiem możliwość wspomożenia Fundacji Oczami Brata poprzez przybycie na mecz z pluszakiem. W czasie przerwy meczu odbędzie się już trzecia edycja akcji „Dorzuć misie”, zorganizowanej przez Fundację STS.

Piotr Obidziński, prezes zarządu Rakowa Częstochowa, zdecydowanie zachęca do udziału w akcji. Wszyscy fani piłki nożnej, którzy zjawią się na stadionie przy ulicy Limanowskiego w sobotnie popołudnie, powinni mieć ze sobą pluszowego towarzysza. Obidziński prosi o rzucenie pluszaków na murawę w przerwie meczu, na sygnał od spikera.