zbiorka-dla-ofiar-wojny

Częstochowa: Zbiórka funduszy dla obywateli Ukrainy

W obliczu tak okrutnej sytuacji, jaką rosyjski dyktator zgotował mieszkańcom Ukrainy, kraje demokratyczne od razu zadeklarowały swoją wsparcie dla wojennych uchodźców, otwierając przed nimi swoje granice i gromadząc pieniądze w ramach niezbędnej pomocy. Nie inaczej postępują mieszkańcy Częstochowy, którzy oprócz otwartej bramy miasta dla uchodźców przygotowali też zbiórkę funduszy.

Jak na tę chwilę sytuacja na Ukrainie jest daleka od rozwiązania i wszystko wskazuje na to, że działania Putina nie zakończą się zbyt szybko. Z tego względu obywatele Polski, w tym także mieszkańcy Częstochowy, postanowili udzielić Ukrainie potrzebnego wsparcia i zorganizować zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych rodzin.

Wszystkie datki wędrują do ukraińskich rodzin

Zbiórka pieniędzy została zorganizowana przez Fundację Pomagam.pl, która następnie wszystkie zebrane środki wpłaci na fundusz solidarnościowy. Jak poinformowała prezes Fundacji Pomagam.pl – Dobrosława Gogłoza, portal Pomagam.pl pokrywa wszystkie wydatki związane z organizacją zbiórki pieniędzy. Z tego względu każdy przekazany grosz wędruje do rąk ukraińskich ofiar.

Jeżeli chcemy pomóc mieszkańcom Ukrainy, nie musimy czekać na zorganizowanie oficjalnej zbiórki w naszym mieście. Wystarczy, że wpłacimy datki na konto fundacji, która zajmuje się zapewnianiem pomocy ofiarom działań wojennych.

Warszawa sprzeciwia się atakowi Rosji na Ukrainę.