kiermasz-dzien-kobiet

W Częstochowie trwa kiermasz z okazji Dnia Kobiet

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet (8 marca) miasto postanowiło zorganizować unikalny kiermasz, na którym można zakupić atrakcyjne wyroby rzemieślnicze i inne rękodzieła, a do tego rozsmakować się w lokalnej kuchni. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością, każdej godziny witając kolejne tłumy częstochowian.

Wyjątkowy kiermasz z okazji Dnia Kobiet zorganizowano na Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, gdzie w krótkim czasie pojawiło się kilkadziesiąt bogato zastawionych straganów. Na miejscu można zakupić rozmaite rękodzieła, pamiątki i prezenty, które można następnie podarować z okazji zbliżającego się święta.

Sprzedawcy straganowi oferują odzież, obuwie, szaliki, rękawiczki i czapki, a także ręcznie wykonane maskotki i lalki, świece zapachowe, kreatywną porcelanę i wiele innych.

Domowe specjały i gorące napoje na rozgrzewkę

Natomiast dla łasuchów przygotowano stoiska z przepysznymi specjałami regionalnej kuchni, wśród których znalazły się domowe konfitury, dżemy i powidła, jak również kruche ciasteczka, ciasta domowej roboty, soki naturalne, świeże przyprawy itd.

Odwiedzając kiermasz, można również rozkoszować się wędzoną rybą, wędzonymi wędlinami i mięsem, góralskimi oscypkami i domowymi makaronami. Jest również coś na rozgrzewkę w chłodne dni. Mowa tutaj o takich pysznościach, jak kakao i gorąca czekolada, a także tradycyjna kawa i herbata.

Kiermasz odbywa się w sobotę i niedzielę (5-6 marca), a twórcą i realizatorem pomysłu jest lokalny dziennik informacyjny – Życie Częstochowy i Powiatu.

Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda Dzień Kobiet w Mikołowie.