Dawid Drachal – laureat nagrody Numeru Września LOTTO 2023 za wybitną grę w Ekstraklasie

Dawid Drachal, młodzieżowy pomocnik drużyny Medalików, został uhonorowany prestiżową nagrodą Numeru Września LOTTO 2023. Wyróżnienie to otrzymał za osiągnięcie niezwykłego sukcesu sportowego, polegającego na zdobyciu trzech bramek w jednym z meczów Ekstraklasy.

Drachal zyskał sławę i uznanie dzięki swoim znakomitym umiejętnościom strzeleckim podczas meczu z Ruchem Chorzów, który odbył się w ramach 9. kolejki Ekstraklasy. Pokonał on bramkarza przeciwnej drużyny aż trzy razy, dokonując tego w 20., 28. oraz 42. minucie spotkania. Jego osiągnięcie uczyniło go pierwszym młodzieżowcem od sezonu 2008/2009, który zdobył hat-tricka w najwyższej polskiej lidze. W owym sezonie podobny sukces osiągnął Daniel Mąka z Polonii Warszawa, który popisał się hat-trickiem podczas wyjazdowego meczu z Czarnymi Koszulami z Bytomia.

Drachal nie tylko dołączył do wąskiego grona młodzieżowców z hat-trickiem na koncie, ale stał się też najmłodszym zawodnikiem XXI wieku, który dokonał tego osiągnięcia. W chwili zdobycia trzech goli miał zaledwie 18 lat i 236 dni. Poprzedni rekord należał do Marcina Kuźby, który strzelił hat-tricka w sezonie 1995/1996, kiedy miał nieco więcej lat. Co więcej, Dawid Drachal jest pierwszym graczem urodzonym w XXI wieku, który miał przyjemność doświadczyć tej sportowej satysfakcji.