Deklaracje w sprawie przebudowy linii tramwajowej

W ostatnim tygodniu marca wykonawca złożył deklarację dotyczącą przebudowy linii tramwajowej. Przedsiębiorca patrzy na całą sprawę pozytywnie, a mieszkańcom obiecuje, że już za 1,5 miesiąca będą mogli swobodnie przejeżdżać przez Aleje NMP. 

Opóźniony remont od początku prac

Przypomnijmy, że prace związane z przebudową linii tramwajowej rozpoczęły się już w 2018 roku. Całość miała zostać zakończona na 60-lecie częstochowskich tramwajów. Wydarzenie wypadało w 2019 roku. Niestety, do tego czasu remont nie został skończony. Obecnie niemal 2 lata później nadal jego końca nie widać.

Od początku wykonawca nie dotrzymywał obiecanych terminów. Problem był nie tylko z wykonaniem pracy, ale i z uzyskaniem pozwoleń budowlanych na dane odcinki. Niedawno zostały zakończone prace na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Dekabrystów. W tej części miasta prace miały trwać zaledwie 1,5 miesiąca, finalnie zakończyły się po 5. Wykonawca opóźnienia prac tłumaczy głównie złymi warunkami pogodowymi. 

Wykonawca patrzy pozytywnie w przyszłość

Obecnie trwają roboty w centrum Częstochowy. Tory tramwajowe są rozkopane na skrzyżowaniu ul. Jasnogórskiej, z aleją NMP i ul. Orzechowskiego. Przedstawiciel firmy remontującej wylicza, ile już udało im się zrobić. Od początku marca została poprawiona podziemna infrastruktura, wykonano warstwy konstrukcyjne oraz rozpoczęto układanie nawierzchni.

Niestety w ostatnim tygodniu marca pojawiły się przeciwności, co skutkuje kolejnymi opóźnieniami. Wykonawca obiecuje, że prace przy ul. Jasnogórskiej skończą się w przeciągu 6 tygodni, a oni sami starają się jak najmniej utrudniać życie mieszkańcom, pracując nawet w niedziele. Firma powoli szykuje się do remontu największego skrzyżowania Częstochowy na al. Jana Pawła II. Prace będą się odbywać w III etapach, tak aby uniknąć większych zmian i utrudnień na drodze. Dyrektor zakłada optymistyczny scenariusz i obiecuje zakończenie prac jeszcze w I półroczu 2021 roku. Deklaruje, że to termin obligatoryjny, którego będą się trzymać. 

Jeden komentarz w temacie “Deklaracje w sprawie przebudowy linii tramwajowej

Comments are closed.