Doświadczeni społecznicy zakładają komitet wyborczy "Wybieram Częstochowę"

Mimo różnic w przekonaniach, grupa doświadczonych działaczy społecznych łączy wspólne zaangażowanie na rzecz dobra miasta i jego obywateli. Te osoby zdecydowały się założyć komitet wyborczy pod nazwą „Wybieram Częstochowę”, z zamiarem przejęcia kontroli nad administracją miejską. Przesłanki do tego kroku wynikają z niechęci obecnej władzy do współpracy ze związanymi z ruchem społecznym inicjatywami.

Komitet Wyborczy Wyborców „Wybieram Częstochowę” został już oficjalnie zarejestrowany przez komisarza wyborczego w Częstochowie. Planują oni 7 kwietnia przedstawić mieszkańcom miasta swoją kandydatkę na stanowisko prezydenta Częstochowy oraz pełną listę kandydatów na radnych miejskich.

8 lutego, w czwartek, kandydaci zdecydowali się spotkać z dziennikarzami w jednej z kawiarni na Starym Rynku, aby zaprezentować swoje osoby oraz przedstawić wizję przyszłej Częstochowy. Swoje plany i postulaty uproszczonej formie przedstawili na transparentach. Wśród ich zamierzeń znalazły się takie inicjatywy jak rewitalizacja Promenady, Lasku Aniołowskiego oraz Starego Miasta, zapewnienie bezpieczeństwa i dobrej widoczności na przejściach dla pieszych, zwiększenie ilości zieleni w mieście, poprawa czystości, wsparcie dla przedsiębiorców oraz szykuje pomoc dla dzieci, młodzieży a także osób z niepełnosprawnościami. Zapowiadają też większe zaangażowanie w rozwój kultury i sportu.