Innowacyjny robot rehabilitacyjny operuje w ośrodku ZDROWIE

Centrum Opieki i Rehabilitacji ZDROWIE, które mieści się przy ulicy Batalionów Chłopskich w Częstochowie, posiada jedyny tego typu robot rehabilitacyjny na tym terenie. Ten mobilny asystent terapeutyczny, wyposażony w system Robert, pełni swoją rolę na oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej. Jego zadanie to funkcjonowanie przez całą dobę, pomagając pacjentom odzyskać ruchliwość i sprawność po różnych zabiegach ortopedycznych, takich jak endoprotezoplastyka, artroskopia czy rekonstrukcje więzadeł. Proces rehabilitacji jest realizowany zgodnie z kontraktem zawartym z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Urządzenie do rehabilitacji ROBERT®, produkcji duńskiego przedsiębiorstwa Life Science Robotics, posiada status pionierskiego robota na globalnej scenie, stworzonego wyłącznie z myślą o potrzebach rehabilitacyjnych. Zakup robota został sfinansowany dzięki celowej dotacji z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia. Robot umożliwia wczesne wprowadzenie mobilizacji pacjentów, przede wszystkim tych, którzy przeszli operacje chirurgiczne.

Dzięki ROBERT® możliwe staje się osiągnięcie niespotykanych do tej pory korzyści w zakresie rehabilitacji. Robot znacząco redukuje fizyczne obciążenie terapeutów, pozwalając na przeprowadzenie niezbędnych pacjentowi ćwiczeń z intensywnością trudną do osiągnięcia przez człowieka – fizjoterapeutę. Wysoka intensywność ćwiczeń realizowanych w krótkim czasie sprzyja szybkiemu powrotowi do pełnej funkcjonalności.