Nowe kładki dla pieszych i przejście podziemne zastępują tymczasowe przejścia na remontowanej alei Wojska Polskiego (DK91) w Częstochowie

Mieszkańcy Częstochowy, którzy korzystają z alei Wojska Polskiego (DK91), mogą już skorzystać z nowo wybudowanych kładek dla pieszych oraz przejścia podziemnego, które znajduje się na wysokości ulicy Brzozowej. Niestety, dostęp do tych struktur jest obecnie utrudniony z powodu trwających prac wykończeniowych.

Chociaż mieszkańcy miasta mogą już korzystać z nowych kładek nad DK91 i przejścia podziemnego pod mostem – na miejscu dawnego wiaduktu, nie mogą jeszcze w pełni skorzystać z tych nowych udogodnień. Wiele miejsc jest jeszcze niedostępnych ze względu na trwające prace, w tym niektóre zjazdy dla rowerów i wózków. Chodniki prowadzące do kładek nie są jeszcze w pełni wykończone, a także prace przy nawierzchni schodów w przejściu podziemnym nie zostały jeszcze ukończone. Dodatkowo dwie windy znajdujące się przy tunelu dla pieszych są obecnie nieczynne.

„W przypadku kładek, nie wszystkie dojścia wyglądają tak, jak powinny docelowo, ale nawierzchnia już została wzmocniona. Dzięki temu można już przechodzić z jednej strony alei Wojska Polskiego na drugą.” – zauważył Maciej Hasik.

Po udostępnieniu nowo wybudowanych kładek, wszystkie tymczasowe przejścia przez teren budowy zostały usunięte.

Warto przypomnieć, że od środy, 7 lutego, kierowcy mogą korzystać z ulicy Rejtana i wjechać na aleję Wojska Polskiego w kierunku północnym lub skręcić z alei Wojska Polskiego w ulicę Rejtana. Pomimo tego, że okolica nadal przypomina plac budowy, ruch jest możliwy. Uruchomienie tego odcinka odciążyło południową część miasta.