Droga do komfortowej podróży: Odnowiony odcinek Wojska Polskiego w Częstochowie otwarty dla ruchu

Od jutra, tj. 21 lutego, kierowcy będą mieli pełen dostęp do świeżo zmodernizowanego fragmentu al. Wojska Polskiego w Częstochowie, włącznie z głównymi skrzyżowaniami. Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że w piątek odbyło się zakończeniowe spotkanie na terenie budowy z udziałem przedstawicieli wykonawcy, władz miasta oraz zarządu MZD i konsorcjum wykonawczego.

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, nie ukrywał swojego entuzjazmu związku z nadchodzącym końcem trudnej dla kierowców sytuacji spowodowanej koniecznością korzystania z objazdów. Wyraził nadzieję, że wszelkie opóźnienia związane ze złymi warunkami pogodowymi szybko zostaną zapomniane, podkreślając jednocześnie wartość nowych obiektów jako użytecznych, estetycznych, komfortowych i bezpiecznych.

Z kolei reprezentanci wykonawcy podkreślili wyzwania techniczne i logistyczne związane z realizacją prac na jednej z najdłuższych miejskich arterii w Polsce. Paweł Zawiła, dyrektor kontraktu z Grupy NDI, zaznaczył, że prace prowadzone były na ograniczonym terytorium, z koniecznością budowy skomplikowanych obiektów inżynierskich, takich jak kładki czy wiadukty drogowe oraz instalacje podziemne. W związku z tym niekiedy konieczne było podjęcie działań wykraczających poza standardowe procedury.

Zawiła dodał również, że pomimo ostatecznego otwarcia drogi, pewne prace wykończeniowe – takie jak humusowanie czy obsiewanie – nadal będą realizowane. Podkreślił jednak, że nie spowodują one już znaczących utrudnień dla kierowców.